STRAKA DOMÁCÍ

Sledujte také: Stračí stránky Straka obecná Krkavec Velký

O webu...

Tento web věnuji z upřímného srdce památce „Kulíška“, mé první straky.

Vítejte na stránce STRAKA DOMÁCÍ − ochočená straka obecná, které mají za cíl vyplnit informační mezeru právě v této oblasti. Obsah je rozdělen do jednotlivých článků, které souhrnně řeší problematiku od opatření straky, přes její ochočení (výchovu), až po praktické rady pro následující chov. Dále je zde pojednáno o charakterových a sociálních vlastnostech ochočené straky, ale také o vztahu tohoto tématu k naší legislativě…


Obsah těchto stránek NEní určen tomu, kdo by jej zneužil v neprospěch strak, přírody, či obecného zájmu.


Jak jsem již uvedl, tyto stránky jsou věnovány tématu: „ochočená straka obecná“ − NEJSOU věnovány ornitologickým informacím a podobným tématům, které jsou běžně k mání na jiných webových stránkách. Jako teoretickou oporu pro tuto oblast používám odkazy na stránky RNDr. Romana Vacíka s přiléhavým názvem „stračí stránky“.

Prvopočátky tvorby začaly v roce 2009 na blogu strakyamy.blog.cz. Možnosti blogu byly omezené a tak jsem se o rok později rozhodl přesunout obsah do programovatelného prostředí WebuZdarma (www.strakadomaci.wz.cz). První verze stránek byla psána výhradně s použitím HTML a CSS, ovšem postupem času jsem využíval stále více technologií jako php či MySql. Hosting u WebuZdarma byl sice zdarma, ale s tím pochopitelně přicházela i jistá omezení a obtíže. V roce 2013 se prostřednictvím povinné reklamy webuzdarma dostával na stránku také malware a tak jsem se rozhodl přesunout obsah webu pod novou doménu a k novému poskytovately (strakadomaci.cz − GigaServer). Tím došlo ke zkvalitnění stránky − ale již za finanční poplatek. Od konce března 2015 je v provozu také Facebookový profil stránek jakožto intermediální a komunikační prostředí projektu.

Návštěvnost stránky pomalu roste − v roce 2010: 1379; 2011: 4414; 2012: 5952; 2013: 6424; 2014: 10216 přístupů. Z tohoho největší návštěvnost je přirozeně v období hnízdění a disperze mláďat − více jak polovina přístupů se uskuteční v době od května do července.

Má činnost je zcela dobrovolná a nezávislá na jekékoli organizaci či instituci. Ač se snažím, aby informace zde předložené byly pravdivé, tu a tam se zde jistě objeví pár překlepů, pravopisných nebo faktických chyb. Pokud na nějakou takovou chybu narazíte, upozorněte mě na ni prosím (kontakt zde) a třeba i přidejte nějaký návrh na její odstranění. Stejně tak můžete předkládat náměty na podobu stránek, či jakkoli reagovat ve snaze stránky vylepšit.Autor, Ondřej Černý

kontakt     Návštěvní kniha − diskuzní fórum ↑ Nahoru ↑

Poslední aktualizace 28. září 2018

Aktuality:

O slovo se hlásí podzim. Z vykulených a neohrabaných mláďátek jsou dnes odvážní výrostci, kteří se v přírodě formojí do jakýchsi pouličních gangů, nebo-li stračích školek.

Podzim je čas pelichání a tak se nelekejte, pokud vaše straka začne náhle plešatět či ztrácet peří nějakou jinou, nezvyklou formou. Inu, každá straka pelichá jinak, ale skoro vždycky to nakonec dobře dopadne.

StrakaDomácí.cz má Facebook! Chcete se podělit o své zajímavé zkušenosti, pěkné foto nebo třeba video? Směle do toho!


Starší aktuality zde...
Anketa:

BlueBoard.cz
Starší ankety zde...